კრებული იბეჭდება ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭოს გადაწყვეტილებით; იგზავნება ქვეყნის სხვადასხვა სამეცნიერო დაწესებულებებსა და ბიბლიოთეკებში.
შრომათა კრებულის მთავარი რედაქტორი
პროფ. ნუგზარ ყავლაშვილი n.kavlash@gtu.ge , სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის
მართვის სისტემების ინსტიტუტის დირექტორი. მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი. ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი.
სარედაქციო კოლეგია:
თენგიზ მაგრაქველიძე (მთავარი რედაქტორის მოადგილე) – Tengiz.Magrakvelidze@gtu.ge სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის ვახტანგ გომელაურის სახ. ენერგოსისტემის სტრუქტურისა და ენერგოდანადგარების ოპტიმიზაციის განყოფილების უფროსი. მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი. ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი;
ბესარიონ შანშიაშვილი (მთავარი რედაქტორის მოადგილე) – b.shanshiashvili@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის მინდია სალუქვაძის სახელობის სისტემების იდენტიფიკაციისა და ოპტიმალური მართვის განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ინფორმატიკისა და მართვის სისტემების ფაკულტეტი. მართვის სისტემების და ავტომატიზაციის დეპარტამენტის პროფესორი;
ლიანა ლორთქიფანიძე (მთავარი რედაქტორის მოადგილე) – l_lordkipanidze@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, ენობრივი მოდელირების განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი; ივ.ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის კომპიუტერული მეცნიერებების დეპარტამენტის ასისტენტ პროფესორი;
ნინო ჯავაშვილი (მთავარი რედაქტორის მოადგილე) – ninojavashvili@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილე, მეცნიერი თანამშრომელი;
მერი გეგეჭკორი (პასუხისმგებელი მდივანი) – merigeg@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, მეცნიერი თანამშრომელი;
მაია მიქელაძეMaia.Mikeladze@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის ვლ. ჭავჭანიძის სახელობის მანქანური ინტელექტის პრობლემების განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, საინჟინრო მეცნიერებების აკადემიური დოქტორი საქართველოს საავიაციო უნივერსისტეტი, საინჟინრო ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი;
გიორგი ჩიკოიძე gogichikoidze@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, ენობრივი მოდელირების განყოფილების მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, ფიზ.მათ. მეცნიერებათა კანდიდატი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი;
ანა ჩუტკერაშვილიannachutkerashvili@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, ენობრივი მოდელირების განყოფილების მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, ფილოლოგიის დოქტორი. ივ. ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, მიწვეული ლექტორი;
ნოდარ მირიანაშვილიNodar.Mirianashvili@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის ინფორმაციის გარდაქმნის პრობლემების განყოფილების მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი. საქართველოს ტენიკური უნივერსიტეტი, მინერალური და ენერგეტიკული რესურსების განყოფილება;
დავით ფურცხვანიძეDavit.Purtskhvanidze@gtu.ge, სტუ არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის ინფორმაციის გარდაქმნის პრობლემების განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი. ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი;
არჩილ ფრანგიშვილიa_prangi@gtu.ge, აკადემიკოსი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი;
ზურაბ გასიტაშვილიzur_gas@gtu.ge, პროფესორი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი;
ზურაბ წვერაიძეz.tsveraidze@gtu.ge, პროფესორი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი;
თამარ ლომინაძეT.Lominadze@gtu.ge, პროფესორი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, პრორექტორი;
ავთანდილ ბარდაველიძე, პროფესორი bardaveli54@mail.ru, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი;
იგორ მელჩუკი, პროფესორი, igor.melcuk@umontreal.ca, მონრეალის უნივერსიტეტი;
თეიმურაზ კუცია, პრივატ-დოცენტი, kutsia@risc.jku.at, დოქტორი, იოჰანეს კეპლერის უნივერსიტეტი, ლინცი, ავსტრია.