ვახტანგ გომელაურის სახელობის ენერგოსისტემის სტრუქტურისა და ენერგოდანადგარების ოპტიმიზაციის განყოფილება: 1.გიორგი გიგინეიშვილი – მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი (0,5 საშტ. ერთ.). მინდია სალუქვაძის სახელობის სისტემების იდენტიფიკაციისა და ოპტიმალური მართვის განყოფილება: 1.ირმა დავითაშვილი – მეცნიერი თანამშრომელი (0,5 საშტ. ერთ.). 2.ნინო მჭედლიშვილი – მეცნიერი თანამშრომელი (0,5 საშტ. ერთ.). ენობრივი მოდელირების განყოფილება: 1.ლევან მაკრახიძე – მეცნიერი თანამშრომელი (1 საშტ. ერთ).
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭო აცხადებს ღია კონკურსს შემდეგი სამეცნიერო თანამდებობების დასაკავებლად: მეცნიერი თანამშრომელი – 1,0 საშტატო ერთეული მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი – 0,5 საშტატო ერთეული მეცნიერი თანამშრომელი – 2 (0,5 საშტატო ერთეული) განცხადებების მიღება იწარმოებს 2025 წლის 17 თებერვლიდან – 19 თებერვლის ჩათვლით, 1000-დან 1700 საათამდე, მისამართზე: ქ.თბილისი, მინდელის ქ.N10, არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, მე-4 სართული, ოთახი N1, პასუხისმგებელი პირი ქეთევან კვირიკაშვილი, ტელ: 032 231 98 74. კონკურსი ჩატარდება 2025 წლის 21 თებერვალს. კონკურსის პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2025 წლის 21 თებერვლისა, საკონკურსო კომისიის მიერ თვალსაჩინო ადგილზე და ინსტიტუტის ვებგვერდზე: https://msi.gtu.ge/ . კონკურსის ჩატარების...
ავტორთა საყურადღებოდ!
გამოვიდა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის შრომათა კრებულის მორიგი ნომერი N 28. კრებულის მიღება შესაძლებელია ინსტიტუტში. კრებულის ელექტრონული ვერსია განთავსებულია ინსტიტუტის ვებგვერდზე. რედკოლეგია
სასიამოვნო ინფორმაცია
ინსტიტუტის მინდია სალუქვაძის სახელობის სისტემების იდენტიფიკაციისა და ოპტიმალური მართვის განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერი თანამშრომელი, პროფესორი ბესარიონ შანშიაშვილი 2024 წლის 27 ნოემბერს არჩეული იქნა საერთაშორისო საზოგადოებრივი ორგანიზაციის „საერთაშორისო საინჟინრო აკადემია“ წევრ-კორესპონდენტად. ინსტიტუტი ბატონ ბესარიონს ულოცავს წარმატებას. ნამდვილი წევრებისა და წევრ-კორესპონდენტების სია საქართველოდან შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე: http://info-iae.ru/ru/chlenstvo/chleny-mia/inzhenernaya-akademiya-gruzii/
დაჯილდოება
2001 წლიდან ყოველ 10 ნოემბერს, UNESCO-ს ეგიდით, მსოფლიო მასშტაბით აღინიშნება მეცნიერების საერთაშორისო დღე. იუნესკოს მიერ დაწესებულ მეცნიერების მსოფლიო დღესთან დაკავშირებით საქართველოს მეცნიერთა ეროვნულმა აკადემიამ ინფორმაციული ტექნოლოგიების დარგში სამეცნიერო მიღწევებისათვის საპატიო სიგელით დააჯილდოვა ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭოს თავმჯდომარე, ვლადიმერ ჭავჭანიძის სახელობის ხელოვნურიინტელექტის პრობლემების განყოფილების უფროსი, მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი, აკადემიური დოქტორი მაია მიქელაძე.
კონკურსი 2024-ის შედეგები
ვლადიმერ ჭავჭანიძის სახელობის ხელოვნური ინტელექტის პრობლემების განყოფილება: 1. ნათელა ანანიაშვილი – უფროსი მეცნიერი თანამშრომელი (I საშტ. ერთ). მინდია სალუქვაძის სახელობის სისტემების იდენტიფიკაციისა და ოპტიმალური მართვის განყოფილება: 1. ქეთევან კუთხაშვილი – მეცნიერი თანამშრომელი (I საშტ. ერთ).
ინსტიტუტის შრომათა კრებულში სტატიების მიღების ვადის გაგრძელების შესახებ
გაგრძელდა ვადა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის სახელობის მართვის სისტემების ინსტიტუტის შრომათა კრებულში სტატიების გამოსაქვეყნებლად. სტატიების გაგზავნა შესაძლებელია 2024 წლის 1 სექტემბრამდე ინსტიტუტის მისამართზე: martsistem@gmail.com